Zapraszamy na nasz
This is an example of a HTML caption with a link.

 

Program DK Praga na STYCZEŃ 2017 r.

 

7 stycznia, niedziela, godz.11.30, 16:00

PRASKIE JASEŁKA 2018

Uczniowie praskich szkół podstawowych zaprezentują się w Praskich Jasełkach.
O godz. 11.30 wKatedrze pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 3
odbędzie się widowisko bożonarodzeniowe„ Ach co to za Noc”  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 50 przy ul. Jagiellońskiej 7, a o godz. 16:00 w Parafii pw. Matki Boskiej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej 5A dzieci, młodzież i rodzice ze Szkoły Podstawowej Nr 258 przy ul. Brechta 8 wystawią wspólnie teatralne widowisko jasełkowe pt. „Powiedz, co czułeś Józefie Święty”.

wstęp wolny

organizator: Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

współorganizatorzy: Dom Kultury Praga, Kuria Diecezji Warszawsko-Praskiej          

                      
9 stycznia,wtorek,godz. 17.00

TEATRZYK DLA DZIECI

„Alicja w krainie czarów”

Alicja podróżuje przez fantastyczną i nonsensowną krainę, spotykając po drodze nielogiczne zagadki. Do krainy czarów dostaje się podążając za Białym Królikiem przez jego norę w ziemi. Po drodze spotyka także niesamowite postaci takie jak: Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Kot Dziwak i Królowa Kier.
Czy to się dzieje naprawdę?
Spektakl Teatrzyku Czekoladowy Słoń przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ma interaktywny charakter z piosenkami na żywo.

sala koncertowa DK Praga

bilet – 5 zł

 

12 stycznia, piątek, godz. 18:00

KONCERT
Pastorałkowy Koncert Interaktywny
z Wesołymi Mazurkami z Pragi
Koncert najpiękniejszych pastorałek w niezwykłych i wyjątkowych interpretacjach opartych na muzyce tradycyjnej. Zaprezentują je młodzi artyści z Wesołych Mazurków z Pragi śpiewając i grając na skrzypcach, barabanach, bębenkach i wiolonczeli. Będzie skocznie, energetycznie, z niezwykłym etnicznym  klimatem. Prowadzenie: Paulina Kinaszewska

sala koncertowa DK Praga

wstęp wolny

 

13 stycznia,sobota

SOBOTA W DOMU COOL…TURY
godz. 10:00-14:00
WARSZTATY KRAWIECKIE
Pierwsza sukienka

Przygoda z szyciem dla początkujących. Tym razem luźna sukienka z rękawem kimonowym z dzianiny szyta na podstawie innej przyniesionej przez uczestników sukienki lub bluzki. Instruktorka z Warszawa Szyje pokaże jak twórczo wykorzystać posiadane już elementy garderoby, jak okiełznać tkaninę i zdjąć miarę. Materiał po stronie uczestników.

koszt: 50 zł

zapisy: on-line przez www.dkpraga.pl

godz. 12:00-13:00

 

POKAZ NAUKOWY NUD

Czy mrówki chodzą do szkoły?
Rodzinny pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego  dla dzieci od 7 do 12 lat o zwyczajach i życiu mrówek, prowadzony w arcyciekawy sposób przez naukowców i entuzjastów tematu z wykorzystaniem multimediów.

sala koncertowa
udział bezpłatny - zapisy
online przez www.dkpraga.pl

 

14 stycznia, niedziela, godz.11:30
WIDOWISKO
Praskie Jasełka 2018

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej 73 przy ul. Białostockiej 10/18 zaprezentują w Katedrze pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 2 „Szopkę Bożonarodzeniową”.
wstęp wolny

organizator: Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy (Syrenka)

współorganizatorzy: Dom Kultury Praga, Kuria Diecezji Warszawsko-Praskiej

 

15-19, 22-26 stycznia, godziny zróżnicowane
ZIMA W MIEŚCIE

Artystyczne ferie w DK Praga

Nasz dom kultury w czasie ferii zimowych ostro pracuje. Przygotowaliśmy dla najmłodszych - osób indywidualnych, świetlic oraz NGO ofertę różnych zajęć artystycznych i edukacyjnych. W programie warsztaty plastyczne, pokazy naukowe, projekcje filmowe, warsztaty kulinarne, taneczne i inne. Sprawdźcie nasz grafik i zapisujcie się - ilość miejsc ograniczona. Wiek uczestników - w zależności od zajęć - od 6 do 14 lat. Zapisy: zapisy@dkpraga.pl

Szczegółowy program na www.dkpraga.pl

                             

16 stycznia,wtorek,godz. 18.00

Praskie Spotkania z Gwiazdą

Joanna Kurowska

Aktorka i wokalistka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Aktorka Teatru Nowego w Warszawie oraz teatrów: Ateneum, Na Woli, Rampa, Studio. Oprócz cenionych ról dramatycznych, Joanna Kurowska szczególnie znana jest z ról komediowych, przede wszystkim w serialach telewizyjnych, tj.: Czterdziestolatek. 20 lat później (1993), Graczykowie (1999–2002), Graczykowie, czyli Buła i spóła (2002–2004), Świat według Kiepskich (od 1999) czy Rodzina zastępcza plus (2008–2009). Występuje także jako wokalistka. W 1987 roku wygrała Przegląd Piosenki Aktorskiej. Ma na swoim koncie duety, m.in. z Wojciechem Mannem, Moniką Gruszczyńską i Maciejem Miecznikowskim.

Prowadzenie: Radosław Mróz

sala koncertowaDK Praga

wstęp wolny

 

23 stycznia,niedziela,godz. 18:00

KONCERT

Karnawałowy Wieczór Operetkowy

Praska publiczność usłyszy największe przeboje operetkowe. Nie zabraknie znanych i lubianych arii z operetek takich jak Hrabina Mariza, Wesoła Wdówka czy Księżniczka Czardasza w wykonaniu znakomitej sopranistki koloraturowej Grażyny Mądroch - uczennicy i pierwszejdyplomantki znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego "Słowika Warszawy". Artystka śpiewała w Teatrze Wielkim w Warszawie, Operze Kameralnej, Operze Bydgoskiej.
Od dwudziestu lat związanaz Warszawską Operą Kameralnąwykonujeczołowe partie z oper Mozarta.

wstęp wolny

 

28 stycznia,niedziela, godz. 12.00

MUZYCZNA NIEDZIELA

Muzyka Świata

Tym razem najmłodsza publiczność pozna utwory z różnych stron świata, inspirowane muzyką ludową, z najbardziej charakterystycznymi motywami. Usłyszymy m.in. tango argentyńskie czy hiszpańskie flamenco. Nie zabraknie rytmów bałkańskich i na słowiańską nutę ;-).

prowadzenie –Ewa Jurkiewicz

sala koncertowaDK Praga

wstęp wolny

 

27 stycznia, sobota,godz. 10.00-13.00

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

KOLOR
Mimo ponurej pogody i wszędobylskiej szarości są miejsca, które pozwalają rozkoszować się feerią barw. Jarosław Deluga-Góra na kolejną odsłonę warsztatów PSTRYK zaprasza do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Uczestnicy poszukają barw zimy tam, gdzie tylko pozornie ich nie ma, w ogrodowych alejkach, a w drugiej części spaceru ukryją się w gąszczu zieleni – w szklarniach.

Tego dnia przydadzą się obiektywy o dłuższych ogniskowych -  powyżej 85mm lub obiektyw makro.

zbiórka: 10:15 przy wejściu do Ogrodu od ulicy Prawdziwka 2, z biletem do szklarni (5 zł)

Dojazd: autobus ZTM linii 139

wstęp wolny

 

30 stycznia,wtorek,godz. 16.00-20.00

BAL KARNAWAŁOWY
Bal przebierańców dla seniorów

Szampańska zabawa z zespołem, który gra prawie wszystkie utwory świata – Chudy Band! Warunkiem dobrej zabawy i wstępu na imprezę jest oryginalne przebranie. W programie także: Wybory Króla i Królowej Seniorów Praskich, konkurs na najbardziej pomysłowy stróji wiele innych atrakcji.

bilet -5 zł(ilość biletów ograniczona)
sala koncertowa DK Praga

 

31 stycznia, piątek, godz. 18:00

KONCERT 
Chór TONIKA
Pierwszy koncert noworoczny chóru Tonika, który działa od 13 lat pod kierunkiem Teodozji Sadowskiej, obecnie skupiając ponad 20 osób w wieku „senioralnym”. W przeglądach i konkursach zespół zajmuje czołowe miejsca. Ma na koncie ponad 200 koncertów i płytę The Best Of Tonika. Śpiewa utwory od muzyki klasycznej po piosenki biesiadne.
wstęp wolny

Informacja: Katarzyna Sajewicz, k.sajewicz@dkpraga.pl, tel. 725 060 005

Strona jest własnością Nowej Gazety Praskiej. Kopiowanie struktury witryny bez zgody właściciela - zabronione.