Ponad 215 miejskich mieszkań powstaje przy ul. Radzymińskiej. Dzięki wsparciu miasta warszawianki i warszawiacy będą mogli zamieszkać w nowych domach. To kolejny projekt Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.
Inwestycja zlokalizowana na Targówku przy ulicy Radzymińskiej, Remiszewskiej oraz Handlowej, obejmuje budowę budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami podziemnymi. W pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 114 oraz skwer Stefana Wiecheckiego - Wiecha. Koszt inwestycji to blisko 67,4 mln zł. Pierwsi lokatorzy będą się mogli wprowadzić na początku 2021 r.
– Jesteśmy konkurencyjni. Mieszkania budowane przez Warszawę będą tanie! Chcemy żeby każda rodzina mogła pozwolić sobie na czynsz, który wyniesie od 400 do 1000 złotych – w zależności od dochodów i sytuacji życiowej – podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy i dodaje – Miejskie mieszkania to pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia w znalezieniu własnego domu. Chcę, by Warszawa była dla wszystkich.
Budujemy mieszkania dla warszawianek i warszawiaków
Miejskie mieszkania to szansa dla osób wchodzących w dorosłość, ale też dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami i rodzin z dziećmi. Trwają lub przygotowywane są inwestycje, w ramach których oddamy do użytku ponad 2000 takich mieszkań. Do końca przyszłego roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do 700 lokali. To m.in. budynki komunalne przy ul. Zagłoby (Ursus), ul. Berenta (Wesoła), ul. Bambusowej (Wawer), ul. Odrowąża (Targówek) oraz budynki TBS przy ul. Łomżyńskiej 20 i 26 i ul. Stalowej 29 (Praga-Północ), ul. Korzona i ul. Radzymińskiej (Targówek) oraz ul. Skaryszewskiej/Targowej (Praga-Południe). Docelowo Warszawa chce budować 1500 mieszkań rocznie.
Przypomnijmy, że na obszarze objętym rewitalizacją na Targówku przy ulicy Korzona, powstaje budynek dla 64 rodzin, a przy ul. Chyrowskiej będzie budynek z 25 mieszkaniami. Mamy już pozwolenie na jego budowę, wkrótce TBS ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Mieszkania będą gotowe w pierwszym kwartale 2021 r.
Realizujemy program rewitalizacji
Miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Są to inwestycje w nowe budynki oraz dalsza poprawa stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic. Przykładowo - w maju tego roku do zmodernizowanej kamienicy przy ul. Małej 15 wprowadzili się pierwsi lokatorzy. To dowód na to, że nie tylko budujemy nowe mieszkania, ale przywracamy tkankę historyczną.
Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i integrujące mieszkańców. Działania skupiają się w trzech dzielnicach: Praga-Północ, Praga-Południe oraz Targówek.