Festiwal "Artystyczny Targówek" Święto Dzieci na Targówku!

Już po raz czwarty zapraszamy na Festiwal Dzieci i Młodzieży "Artystyczny Targówek", który odbędzie się 27 maja w Parku Bródnowskim w ramach Dni Targówka. To coroczne przedsięwzięcie promujące edukację kulturalną oraz działania artystyczne przedszkoli, szkół wszystkich typów, instytucji kultury, a także organizacji pozarządowych Dzielnicy Targówek. Ich wychowankowie prezentować będą swoje programy artystyczne na scenie od godz. 12.00.

W Miasteczku Festiwalowym znajdzie się Pasaż Kulturalny, w którym odbywać się będą różnorodne działania animacyjne adresowane do dzieci: zajęcia plastyczne, manualne, edukacyjne, gry zręcznościowe i logiczne. W Pasażu Handlowym natomiast, będzie można pobawić się na "dmuchańcach", czyli dmuchanych zabawkach dla dzieci, oraz skosztować lokalnych przysmaków kulinarnych.

Wieczorem odbędą się dwa koncerty: o godz. 20.00. wraz z zespołem wystąpi Karolina Cicha - wokalistka, kompozytorka, aranżerka, muzykująca aktorka - promując swoją pierwszą w pełni autorską płytę pt. "Miękkie maszyny". Po mieszance avant-popu z energią muzyki rockowej, zespół Twistersi przeniesie zgromadzonych w klimat niezniszczalnego klasycznego blues-rocka (godz. 21.00).

Festiwal "Artystyczny Targówek" to wyjątkowa okazja, by w profesjonalnych warunkach pokazać efekt pracy pasjonatów, którzy wspólnie z dziećmi i młodzieżą współtworzą kulturę dzielnicy. Możliwość ich prezentacji na dużej scenie to znakomity bodziec do doskonalenia i podnoszenia swoich umiejętności. Podczas Festiwalu przeprowadzona zostanie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stare lodówki, telewizory, kalkulatory, laptopy, telefony, golarki, miksery itp. przynieść należy na Parking Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno przy Parku Bródnowskim (wjazd od ulicy Kondratowicza) w godz. 12.00-18.00. W nagrodę za przyniesiony sprzęt mieszkańcy otrzymają ekologiczną torbę na zakupy lub sadzonkę.

Wydarzenie organizowane jest przez Dom Kultury "Zacisze" we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek. Partnerem Festiwalu jest firma AURAEKO a patronat medialny objęły Radio Dla Ciebie, Radio Kolor, "Nowa Gazeta Praska".

Więcej informacji na www.zacisze.waw.pl

Patrycja Długoń
Dom Kultury "Zacisze"

3061