Jesteśmy tacy sami

Czas biegnie bardzo szybko. Za nami już ósma edycja dzielnicowego konkursu "Jesteśmy tacy sami". Niepełnosprawność i integracja społeczna - oto temat konkursu.

Współorganizatorzy to Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 i Biblioteka Publiczna nr 98. Właściwie należałoby w sposób szczególny uhonorować Urszulę Wyganowską i Annę Sikorską. Obie panie są pedagogami ze szkoły nr 275 i to w ich głowach, osiem lat temu, narodził się pomysł konkursu i uroczystości go wieńczącej. W tym roku wspierała je Anna Trzcianowska. Świetnym miejscem na taką uroczystość okazały się gościnne podwoje macierzystej szkoły trzech pań. I tak trwa to od lat.

Wymiar konkursu to prace plastyczne, fotograficzne i literackie. Napłynęło ich - jak zwykle - mnóstwo, wybór więc był bardzo trudny, zwłaszcza, że inwencja dzieci i młodzieży jest nieograniczona. Prace zostały wystawione w sali gimnastycznej, w której odbywała się uroczystość podsumowująca konkurs. A sala na tę okoliczność w niczym nie przypominała gimnastycznej. Niebiesko-żółte draperie, na nich ogromnych rozmiarów serce, mnóstwo papierowych kwiatów i motyli. Na tym tle, odziani w piękne stroje niepełnosprawni tancerze na wózkach, z klubu "Swing Duet", prezentowali się jak egzotyczne ptaki. Pokaz taneczny był na najwyższym poziomie, jako że tancerze to reprezentanci kadry narodowej - para mistrzowska i wicemistrzowska.

Uczniowie SP 275 odwdzięczyli się gościom doskonale przygotowanym programem artystycznym - były wzruszające piosenki i wiersze nagrodzonych w tegorocznym konkursie młodych poetów. Tematyka - oczywiście niepełnosprawność i integracja. Liczymy na podobne wzruszenia w przyszłym roku, na kolejnej, IX edycji konkursu.

(egu)

A oto lista nagrodzonych w konkursie młodych artystów, we wszystkich kategoriach wiekowych (do 3 miejsca):

Konkurs plastyczny:

Klasy I - III

1. miejsce Albert Wróblewski II c, SP 114
1. miejsce Julia Sikorska III c, SP 275
2. miejsce Maja Cerbst II d, SP 42
2. miejsce Ola Czyż III d, SP 275
3. miejsce Małgorzata Durowicz I c, SP 114
3. miejsce Matylda Kaczkan III a, SP 114

Klasy IV - VI

1. miejsce Julia Oderkiewicz IV d, SP 114
2. miejsce Magdalena Królikiewicz V c, SP 114
3. miejsce Maja Tkaczyk IV d, SP 114

Gimnazjum:

1. miejsce Ewa Klimek II f, G 145
2. miejsce Aleksandra Sikora II, G 145
wyróżnienie Paulina Pielak II b, G 145

Konkurs literacki:

Klasy I - III

1. miejsce Aniela Kirszling II c, SP 275
2. miejsce Iga Przybyło II c, SP 275
wyróżnienie Klaudia Burza II c, SP 275

Klasy IV - VI

1. miejsce Natalia Górnicka V a, SP 277
2. miejsce Zuzanna Nowaczyk V a, SP 277
3. miejsce Agata Nowaczyk V a, SP 277

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, nie tylko dla wygranych!

(egu)

3931