Sporty walki uderzają w Warszawę

Koniec listopada i początek grudnia będzie obfitował w wydarzenia kulturalne, związane ze sportami walki. Na początek fani będą mogli wybrać się na praski Festiwal Filmów Walki, który odbędzie się 26 listopada w NoveKino Praha. 4 grudnia - wielka impreza w Warszawie, czyli Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki, który odbędzie się na Torwarze.

Podczas Festiwalu Filmów Walk, któremu patronuje burmistrz Dzielnicy Praga Północ, widzowie będą mogli obejrzeć filmy dokumentalne m.in. o Marku Piotrowskim i braciach Skupińskich (znanych warszawskich zawodnikach oraz trenerach muay thai, którzy nie poradzili sobie w walce z alkoholem) oraz wiele walk z polskich gal MMA oraz K-1. Łącznie będzie można zobaczyć siedem godzin materiału filmowego.

Podczas grudniowego Międzynarodowego Festiwalu Sportów Walki dla fanów przygotowane jest jeszcze większe widowisko, podczas którego widzowie zobaczą specjalnie wyreżyserowane sceny walki (m.in. z udziałem Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego, Roberta Moskwy, warszawskich zawodników sportów walki oraz innych mistrzów walki), choreografie taneczne przygotowane przez szkołę tańca Riviera oraz wiele innych specjalnie wyreżyserowanych scen, którym będzie towarzyszyła świetna oprawa dźwiękowa, wizualna oraz świetlna. Na festiwalu wystąpią najlepsi sportowcy w swoich dziedzinach, najlepsi tancerze, a nad całością będą czuwać świetni technicy, którzy zadbają o to, żeby mistrzów walki i tańca można było oglądać w jak najlepszej oprawie - mówi Grzegorz Sakowicz, reżyser oraz pomysłodawca festiwalu.

Miejmy nadzieję, że fanów nie zabraknie, a te dwie imprezy kończące rok 2010 tylko rozpoczną cykl podobnych wydarzeń w roku 2011. Bilety na Festiwal Filmów Walki dostępne są w cenie 50 zł, a bilety na Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki dostępne są już od 25 zł. Wszystkie bilety można kupić w serwisie eBilet.pl oraz w niektórych klubach sportowych w Warszawie.


 
3765