Rada wielu

Pani Hanno, sprawdzam!

"Program dla Warszawy na lata 2006 - 2010" Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej można jeszcze znaleźć w internecie. Do czego - na piśmie - zobowiązali się mieszkańcom Pragi obecni włodarze miasta?

"Restauracja całej ul. Ząbkowskiej łącznie z zabudowaniami wytwórni wódek "Koneser" aż do budynku przy ul. Radzymińskiej 2, rewitalizacja ul. Kawęczyńskiej, wraz z zabudową ul. Markowskiej, gruntowna przebudowa i rewitalizacja kwartału ulic Kijowskiej, Targowej, Ząbkowskiej i Brzeskiej z wykorzystaniem środków unijnych i funduszy prywatnych."

"Zbudowanie systemu świetlic socjoterapeutycznych, klubów pracy oraz ośrodków integracji społecznej". "Budowa obiektów sportowych (hale, boiska przyszkolne) w celu wychowania praskiej młodzieży przez sport. Stworzenie systemu stypendiów dzielnicowych przyznawanych za dobre wyniki w nauce jak i za wyniki sportowe.(...) Budowa nowego domu kultury połączona z remontem i modernizacją poprzez przebudowanie np. na amfiteatr muszli koncertowej w Parku Praskim".

Rok 2010 dobiega końca, a realizacji obietnic Pani Prezydent nie widać. Dziś tłumaczy dziennikarzom i opozycji, że miała na myśli (w programie na lata 2006 - 2010) dwie kadencje. Jednak napisała też wyraźnie:

"W ciągu jednej kadencji możliwe jest stworzenie systemu sprawnej komunikacji szynowej, "naziemnego metra" opartego na wykorzystaniu istniejących linii kolejowych. Będą to linie: Pruszków - Śródmieście - Sulejówek; Piaseczno (z możliwością odgałęzienia do Konstancina-Jeziorny, obsługiwanego przez szynobusy) - Śródmieście - Warszawa Wschodnia; Okęcie - Śródmieście - Legionowo (z możliwością przedłużenia do Modlina)".

Pani Hania obiecała także budowę nowej linii szybkiego tramwaju: Żerań FSO-Nowodwory-Winnica, która niedawno została na jej wniosek wykreślona z budżetu. Swoją pierwszą poważną decyzją unieważniła przetarg ogłoszony jeszcze przez Marcinkiewicza i opóźniła Most Północny o 2 lata. A miał już według niej stać też "Most Na Zaporze na wysokości Siekierek oraz most Karowy łączący ulicę Karową z Portem Praskim".

Już niedługo kartą wyborczą zdecydujecie Państwo, czy urzędniczka tak skandalicznie nieudolna może być nadal prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy.

Maciej Maciejowski
Radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

4302