Rada wielu

Powróżyć, panie, powróżyć?

"Cyganka prawdę powie. Przyjdzie do ciebie brunet wieczorową porą..." - ale to nie ta historia. W pierwszym noworocznym felietonie co prawda zabawię się we wróżkę, ale warszawską. Co nas czeka w Roku Pańskim 2010?

- Miłościwie nam panująca Pani Prezydent otworzy Most Północny. Co prawda, nie będzie on jeszcze gotowy, ale skoro pierwszą łopatę na budowie wbijała w blasku fleszy już 4 razy, suma przecięć wstęgi musi być podobna.

- Kierowca H. Gronkiewicz - Waltz PObije swój poprzedni rekord (ponad 180 km/h w centrum Warszawy) i dobije do 200 km/h wioząc ją limuzyną do ratusza. A to dlatego, że Pani Prezydent jeszcze bardziej zakorkuje Warszawę nie koordynując objazdów na czas budowy pierwszego odcinka II linii metra.

- Wiceprezydent stolicy W. Paszyński (Lewica) zacznie przymiarki do poboru do szkół pięciolatków, ponieważ wydawcy podręczników zaprzyjaźnieni z minister Hall (PO) mimo sprzedaży nowych książek dla sześciolatków mają wciąż zbyt małe zyski.

- Wiceprezydent J. Wojciechowicz (PO) ostatecznie zdecyduje. Tam gdzie było jezioro, będzie blok, a jezioro będzie kawałek dalej. Kolejny plan zagospodarowania przestrzennego zostanie uchwalony.

- SLD zerwie koalicję z PO w Radzie Warszawy, niezwłocznie po oficjalnym rozpoczęciu kampanii wyborczej. Setki zatrudnionych SLD-owców i ich rodzin oraz znajomych honorowo odejdą z pracy w urzędzie miasta i spółkach miejskich.

- Komisaryczny burmistrz dzielnicy Praga Północ, J. Koczorowska (PO) ogłosi się generalissimusem.

- Burmistrz Białołęki J. Kaznowski (PO) przyzna ostatecznie, że nie będzie obiecanego wodolotu. Zamiast tego obieca kosmodrom.

- Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje, kto będzie kandydował na prezydenta Warszawy jeszcze przed wyborami.


Maciej Maciejowski
Radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

3843