Rada wielu

Absolutnie absolutorium!

Na rewitalizację praskiej przestrzeni publicznej zaplanowano w budżecie stolicy na 2008 rok okrągły milion złotych. Hanna Gronkiewicz–Waltz i komisarz Jolanta Koczorowska zdołały wydać jedynie 19% z tej kwoty. Na rewitalizację ul. Ząbkowskiej wydały 61% zaplanowanych środków.

W ubiegłym roku miały też zakończyć się prace planistyczne zmierzające do budowy Pl. Weteranów z domem kultury i salą widowiskową. Obie panie odniosły ogromy sukces realizując niecałe 60% planu.

Utrzymanie i rozwój terenów zielonych na Pradze to realizacja budżetu na poziomie 19%.

Ale to nie koniec sukcesów inwestycyjnych: budowę sali gimnastycznej przy LO im. Władysława IV zrealizowano w 4%. I jeszcze jeden z wielu oszałamiających sukcesów inwestycyjnych HGW et consortes: budowa przedszkola przy ul. Markowskiej. Kto z Państwa zgadnie, ile wynosi procentowe wykonanie tej potrzebnej inwestycji??? Tak, tak: równe i okrągłe 0.

Można by wymienić jeszcze oceanarium w ZOO, które wykreślono w ogóle z budżetu. Albo poradnię psychologiczno-pedagogiczną przy ul. Otwockiej.

No cóż, na Pradze Pani Prezydent nie wyszło nic poza zniszczeniem lokalnej demokracji. Może w Białołęce poszło lepiej? W końcu HGW miała tutaj najwyższe poparcie w wyborach. Białołęka otrzymała kilka prezentów od koalicji PO/SLD: spalarnię w "Czajce", handel ze stadionu na ul. Marywilskiej, kolejne opóźnienie Mostu Północnego, brak obiecanego tramwaju (grunt pod pętlę Winnica sprzedano deweloperowi).

Radni stolicy wybrani z okręgu Praga Północ i Białołęka: Mariola Rabczon, Sebastian Wierzbicki i Dorota Zbińkowska docenili te sukcesy i zagłosowali za udzieleniem HGW absolutorium. Ja uważam, że rządy Pani Prezydent powodują cywilizacyjną zapaść prawobrzeżnej Warszawy. Głosowałem przeciw.

Maciej Maciejowski
Radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

3851