Rada wielu

Jeszcze kabaret czy już faszyzm?

"Platforma cię kocha,
Czy chcesz tego czy nie,
Platforma cię kocha,
Jest romantycznie..."

Powyższe słowa wystarczyły, by stracił pracę najlepszy dyrektor praskiego domu kultury – Ryszard Makowski, twórca kabaretu OTTO (ten największy, z długimi włosami). Praskie Spotkania z Kulturą na ul. Ząbkowskiej i inne pomysły praskiego PiS na rozruszanie kulturalne naszej dzielnicy, wymyślone i zrealizowane w poprzedniej kadencji nie udałyby się bez niego.

Niestety, Makowski - jak to satyryk, napisał piosenkę o Platformie. Łagodną, ale żartobliwą. I zamieścił ją w internecie. Natychmiast stracił za to pracę. Mądrzy ludzie mówią, że dyktaturę poznaje się po totalnym… braku poczucia humoru. Tak było za PRL, tak jest za dyktatury miłości. Wrogiem władzy są artyści. Pamiętają Państwo film „Kabaret” Boba Fosse’a z Lizą Minneli? Przez pryzmat sceny pokazuje on narodziny faszyzmu. Duszna atmosfera końca Republiki Weimarskiej coraz bardziej przypomina Polskę pod butami Tuska i Schetyny.

Tylko, że taka dyktatura ma poparcie wielkiego biznesu, właścicieli niemal wszystkich mediów oraz salonowych łże-intelektualistów. Niewygodne fakty się zamilcza. Gdyby Makowskiego zwolnił PiS, na TVN24 byłby czerwony pasek, a "Wyborcza" żądałaby ustami Geremka interwencji UE.

Słońce Peru, Herr Donald Tusk ogłosił w telewizyjnym orędziu, że polskie dzieci nie będą głodować. Wiceprzewodnicząca PO, Hanna Gronkiewicz - Waltz w ramach realizacji tych wytycznych pozbawiła obiadów praskie dzieci. Rozumiem, że praskie dzieci w Polsce rządzonej przez platfusów to coś jak dzieci żydowskie w nazistowskich Niemczech. Według warszawskiej koalicji PO-SLD mogą być głodne.

To już nie jest śmieszne. Co Ty na to drogi Sebastianie, mój sąsiedzie z tej strony NGP? Czy tak jak kolejne podwyżki, popierasz też zwalnianie z pracy niepokornych artystów i skazywanie dzieci z mniej zamożnych rodzin na głód? Zwracam się za Twoim pośrednictwem do warszawskiej lewicy: opamiętajcie się! Cena koalicji z partią liberalną jest zbyt wysoka. Zerwijcie natychmiast koalicję z PO – dla dobra naszego miasta. Już dość!

Maciej Maciejowski
Radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

4195