Rada wielu

Euro - odliczanie trwa

Nie wiedziałem, na jaki temat się zdecydować. Odpowiedzieć na ostatni felieton Maciejowi Białeckiemu, że prezydent Kaczyński też powoływał komisarzy, ale z wybranymi przez Radę Dzielnicy burmistrzami podpisał umowy o pracę. Napisać, że umowy urzędników wygasły na mocy ustawy uchwalonej przez PO/SLD w Sejmie sprzed dwóch kadencji, a nie dlatego, że Lech Kaczyński kogoś zwolnił?

A może podsumować niespełnione obietnice Pani Prezydent? Przypomnieć, że obiecała, że w 2007 roku wprowadzi wspólny bilet i system zarządzania ruchem, rozpocznie budowę mostu Północnego, ukończy pierwszą linię metra i przygotuje nowe plany zagospodarowania przestrzennego (grudzień 2006 „Rzeczpospolita”). Przecież wszyscy wiedzą, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie raz okłamała wyborców.

Zamiast tego napiszę kilka słów o przygotowaniach do EURO 2012. Myślę, że ten temat interesuje Państwa bardziej.

W komisji ds. organizacji Euro 2012 dzielnice walczyły o uwzględnienie ich obiektów sportowych w programie mistrzostw. Każdy stadion treningowy lub rezerwowy przez wiele lat będzie służył mieszkańcom. Praga Południe walczy o "Drukarza", Wawer o stadion "PKS Radość", Bielany o "Hutnika". Każda dzielnica pragnie takiej inwestycji. Dlatego zarządy dzielnic stawiły się na posiedzeniu komisji, by przekonywać do swoich projektów. Pojawiali się radni, nawet nie będący członkami komisji, żeby lobbować za swoimi dzielnicami. Tylko Białołękę reprezentowałem ja. Solo.

Burmistrz "Wodolot" Kaznowski naobiecywał, także na łamach "NGP", bardzo wiele. Dziś, na etapie prac nad budżetem wiemy już, że były to czcze obiecanki. Nie będzie tramwaju, nie będzie wodolotu.

Natomiast mnie udało mi się przekonać komisję do jednogłośnego poparcia mojego projektu stanowiska zobowiązującego Urząd Miasta do przygotowania wykupu stadionu "Polfy Tarchomin" i przygotowania koncepcji wykorzystania go w programie EURO.

Muszę w tym miejscu oddać sprawiedliwość dyrekcji miejskiego Biura Sportu. Wiesław Wilczyński przekonał radnych, że problemy własnościowe dotyczące 1/10 działki nie zablokują inwestycji. Białołęka zasługuje na nowoczesny obiekt sportowy.

Nowoczesnych obiektów sportowych, nowych dróg i linii metra – tego możemy sobie życzyć. I oby nie były to tylko życzenia. Wesołych Świąt Narodzenia Pana Naszego, Jezusa Chrystusa!


Maciej Maciejowski
Radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

4407