Rada wielu

Zamiast 100 baniek - spalarnia

Kolejna obietnica wyborcza Hanny Gronkiewicz Waltz okazała się kłamstwem. Białołęka otrzyma w prezencie od władz miasta śmierdzącą spalarnię. Nigdy nie zgadzałem się z budową w tej dzielnicy kolejnego uciążliwego dla ludzi i przyrody obiektu. Jednak trzeba przyznać, że to poprzednie władze Warszawy rozpoczęły prace nad modernizacją "Czajki". Uzasadniono to groźbą ogromnych kar, które stolica może zapłacić za zrzucanie ścieków do Wisły. Kazimierz Marcinkiewicz mówił to otwarcie także podczas kampanii wyborczej. I dlatego przegrał. HGW została poparta przez większość mieszkańców Białołęki. Więcej nie popełnią tego błędu.

Zwykle nie komentuję informacji, które pojawiają się w innych rubrykach NGP. Muszę jednak odnieść się do wypowiedzi burmistrza Białołęki, Jacka Kaznowskiego z poprzedniego numeru gazety. Radni PiS z tej dzielnicy zaprotestowali ostatnio przeciwko działaniom burmistrza Kaznowskiego i Hanny Gronkiewicz - Waltz na rzecz przeprowadzenia handlu ze Stadionu na Białołękę. Burmistrz natomiast usiłuje stworzyć wrażenie, że wcale nie planował przeniesienia do nas targowiska. Mówi: "Jarmarku Europa u nas nie będzie." Tymczasem kilka tygodni wcześniej namawiał w gabinecie wiceprezydenta Jakubiaka kupców, by przenieśli się na Białołękę. Bagatelizował też trudności komunikacyjne naszej dzielnicy. Słyszałem te skandaliczne wypowiedzi na własne uszy. Teraz Pan Kaznowski mówi dokładnie coś innego.

Z kolei mój sąsiad z tej samej strony, Sebastian Wierzbicki pisał o złamaniu przez PiS zwyczaju jednomyślności podczas głosowania nad przyznaniem honorowego obywatelstwa stolicy Wałęsie. Zapomniał dodać, że to PO złamało zwyczaj honorowania tym zaszczytnym tytułem ludzi, którzy nie prowadzą czynnej działalności politycznej. Rozumiem, że jeśli PO zaproponuje w przyszłym roku nadanie honorowego obywatelstwa Warszawy Mieczysławowi Wachowskiemu, to radny Wierzbicki konsekwentnie zagłosuje "za"...

Swoją drogą, skoro koalicja PO/SLD nadała Wałęsie tytuł honorowego obywatela, to może teraz Hanna Gronkiewicz Waltz da każdemu warszawiakowi 100 mln? Albo chociaż 10 tys. (po denominacji)???


Maciej Maciejowski
Radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

4192