GRA MIEJSKA "Przyczajony Bronek, ukryty Kot"

Gry miejskie robią w naszym kraju coraz większą karierę. Nie omija to też naszego miasta. Wystarczy wspomnieć choćby o projekcie Urban Playground. Do tej pory jednak wszystkie warszawskie inicjatywy tego typu związane były raczej z lewobrzeżną częścią Warszawy i miały charakter głównie intelektualno-wyczynowy. Zadania polegały na rozwiązaniu łamigłówek i jak najszybszym dotarciu na miejsce. Czas to zmienić.

Po serii pochlebnych artykułów o stworzonej przez InfoPraga grze online "Stara Praga - Wielki Początek" InfoPraga zaprasza na grę w przestrzeni miejskiej. InfoPraga oraz grupa citygames.pl zapraszają wszystkich warszawiaków do udziału w praskiej grze miejskiej, podczas której będzie można wykazać się nie tylko umiejętnością życia w miejskim gąszczu. Każde bowiem zadanie będzie dawać szansę na poznanie niezwykłej historii i topografii warszawskiej Pragi. Dla chłopaków i dziewczyn z prawego brzegu to wyzwanie, a dla tych z lewego brzegu możliwość przekonania się, że Praga jest cool.

Jeżeli chcesz poznać tajemnice Warszawskiej Pragi, a przy okazji zabezpieczyć cenne wygrane, wyruszaj wspólnie z Bronkiem - bohaterem stworzonej przez InfoPraga gry online (dostępna na www.infopraga.com.pl) - w ciemne zaułki, w poszukiwaniu Kota Cioci. Weź udział w grze miejskiej "Przyczajony Bronek, ukryty Kot", która odbędzie się w sobotę, 12.01.2007. Szczegóły na stronie www.infopraga.com.pl w zakładce gra.

Początek gry: godzina 11:00 - Plac Weteranów 1863 roku (pierwszy przystanek tramwajowy za mostem Śląsko-Dąbrowskim po słusznej stronie Wisły). Koniec gry: godz. 14:00 - Skład Butelek.

Uczestnicy: indywidulani lub zespoły do 4 osób, w każdym przynajmniej jedna osoba powyżej 16 roku życia Rejestracja: Warunkiem koniecznym do udziału w grze jest rejestracja. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.infopraga.com.pl od 2.01.08.

Więcej o InfoPraga

InfoPraga to praski punkt informacji turystycznej i kulturalnej stworzony z inicjatywy Stowarzyszenia Monopol Warszawski i prowadzony przez grupę młodych ludzi z pasją i sympatią do Pragi. Punkt mieści się przy ul. Ząbkowskiej 36.

InfoPraga to pierwsze tego typu miejsce po prawej stronie Wisły. Swoją działalnością ma przyczynić się do promowania Pragi i wspierania coraz bardziej dostrzegalnych pozytywnych zmian oraz współtworzenia ducha tej części miasta. Celem twórców InfoPraga jest stworzenie prężnie działającego punktu informacji turystycznej i kulturalnej, a także realizowanie projektów społecznych (np. projekt "Praska Kreska") i kulturalnych (np. projekt FotoPralnia w ramach festiwalu Re:Wizje) oraz opracowywanie przewodników, mapek turystycznych, organizowanie wycieczek z przewodnikiem itp. Obok InfoPraga działa też InfoGaleria - minigaleria prezentująca sztukę tworzoną w pracowniach na Pradze.

Najnowszym dzieckiem InfoPraga jest gra online Stara Praga – Wielki Początek, której akcja toczy się na Pradze. Gra dostępna jest pod adresem www.infopraga.com.pl.

 
4871