II Piknik "Pożegnanie lata na Zielonej Białołęce"

30 września mieszkańcy wschodniej Białołęki bawili się na drugim już pikniku rodzinnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zielona Białołęka. Piękna słoneczna pogoda oraz przygotowane atrakcje zachęcały młodszych i starszych do wzięcia udziału w tej imprezie. Do późnego wieczora bawiło się ponad 2500 mieszkańców.

Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie na gościnnym terenie PGR "Bródno", przy ul. Głębockiej 68. Młodszą i starszą publiczność na scenie zabawiały różne zespoły, między innymi: znana dziecięca grupa FASOLKI oraz bohaterowie programów telewizyjnych: Pan Tik Tak i Ciotka Klotka, zespoły muzyczne: Wyciągnięci z Messy, Buckley's, .oSo. i Zbawiciele oraz grupy taneczne: Alexia, Mazowiacy i Białołęczanie. Dzieci bawiły się na wielkich dmuchanych zabawkach: skakały do woli w zamku oraz zjeżdżały z 12metrowej zjeżdżalni. Nie zabrakło takich atrakcji, jak przejażdżki na kucykach, skoki na batucie czy też warsztaty rysunkowe prowadzone przez Akademię Rysunku. Celność swojego oka można było sprawdzić strzelając z łuku i karabinka pneumatycznego.

Odbyły się również konkursy z nagrodami, między innymi na najpiękniejszą krowę oraz strzelecki z łuku i wiatrówki. Można także było obejrzeć makiety zagród wiejskich przygotowane przez okoliczne szkoły, które również włączyły się w zorganizowanie pikniku. Przygotowując tę imprezę, chcieliśmy zintegrować społeczność lokalną oraz zachęcić ich do działań na rzecz naszego terenu, aby wszystkim żyło się lepiej. Wydaje nam się, że w dużej części udało się osiągnąć zamierzone cele. Dzięki informacjom uzyskanym z ankiety, przeprowadzonej na imprezie, poznaliśmy potrzeby mieszkańców Zielonej Białołęki. Zgłosiło się również wiele osób chętnych do pracy w naszym Stowarzyszeniu.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia organizacyjnego i finansowego PGR Bródno, MPWiK, Białołęckiego Ośrodka Kultury, Białołęckiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz firm: Hestia, AIG, Shar, Minox, GO Sport, Komfort, Lekaro, Klub Tenisowy Marki i wielu innych. Członkowie Stowarzyszenia Zielona Białołęka już teraz zapraszają na imprezę w przyszłym roku.

 
3965