Lewa strona medalu

Jesteśmy potrzebni

SLD przechodzi do ofensywy w Warszawie. W ostatnią niedzielę odbył się Zjazd Warszawski partii, który dokonał wyboru nowych władz stołecznego sojuszu. O funkcję przewodniczącego rywalizował ze mną wiceburmistrz Bielan i radny sejmiku Grzegorz Pietruczuk. 60% obecnych delegatów poparło jednak mój pomysł na funkcjonowanie lewicy w Warszawie i to ja będę dalej kierował warszawskim SLD przez następne cztery lata.

Moim najważniejszym celem jest wygranie samorządowych wyborów w Warszawie, bo rządy PiS i PO w stolicy się nie sprawdziły. Pierwsi doprowadzili do paraliżu inwestycyjnego miasta, a drudzy traktują je jak przedsiębiorstwo, w którym nieważne jest dobro pracowników, a jedynie ekonomiczne zyski. Najlepszym tego dowodem jest ciągłe sięganie do kieszeni warszawiaków poprzez liczne podwyżki: czynszów, opłat za wieczyste użytkowanie, ścieki i wodę, cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za żłobki i przedszkola.

Wiem, że aby wygrać, musimy być blisko ludzi. Być z rodzicami dzieci z likwidowanych szkół i lokatorami z budynków zwracanych byłym właścicielom, w wyniku dzikiej reprywatyzacji. Współpracować ze związkami zawodowymi, stowarzyszeniami lokalnymi, spółdzielcami, lokatorami, organizacjami kupieckimi i wszystkimi tymi, którzy będą chcieli realizować naszą wizję Warszawy. A jest nią stolica jako miasto otwarte i nowoczesne, którego mieszkańcy będą mieli zagwarantowane bezpieczeństwo socjalne, w którym przychodnie i szpitale będą bezpłatne, a każde dziecko znajdzie miejsce w szkole, przedszkolu czy żłobku.

Lewica nie ma prawa odwracać się od nikogo, kto potrzebuje pomocy. Nie możemy przykładać ręki do likwidacji szkół, do prywatyzacji przychodni i szpitali, do rujnującej życie wielu ludziom reprywatyzacji. I zapewniam Państwa, że będziemy to robić. Platforma Obywatelska nie tylko ignoruje opozycję, ale również pozostaje głucha na głosy mieszkańców i na coraz liczniejsze sprzeciwy i protesty. Dlatego jako SLD jesteśmy warszawiakom potrzebni.

Sebastian Wierzbicki
wiceprzewodniczący
Rady Warszawy
(Klub Radnych SLD)
www.sebastianwierzbicki.pl

2985