Rada wielu

Referendum przeciw podwyżkom

- Czy jesteś przeciw sprzedaży SPEC?

- Czy jesteś za obowiązywaniem do końca obecnej kadencji Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz cen biletów komunikacji miejskiej na poziomie obowiązującym w roku 2010?

- Czy jesteś za obowiązywaniem do końca kadencji cen wody i odprowadzenia ścieków na poziomie z 2010 roku?

- Czy jesteś za obowiązywaniem do końca kadencji opłat za żłobki miejskie na poziomie obowiązującym w roku 2010?

To cztery pytania, na które mieszkańcy stolicy mogą odpowiedzieć w referendum zorganizowanym wraz z jesiennymi wyborami parlamentarnymi, jeżeli uda się zebrać 130 000 podpisów pod naszym wnioskiem. Inicjatywę Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie popierają stowarzyszenia samorządowe, liczne zorganizowane grupy mieszkańców oraz Solidarność. Pełnomocnikiem do spraw referendum jest senator Zbigniew Romaszewski. Akcja zbierania podpisów trwa. W każdej dzielnicy znajdą Państwo sympatyków, działaczy i samorządowców PiS oraz przedstawicieli różnych środowisk społecznych zbierających podpisy przy specjalnych stolikach. W następnym numerze NGP znajdą Państwo kartę poparcia wniosku o referendum – wystarczy ja wyciąć i podpisać. Podpisaną kartę można dostarczyć do naszego biura na ul. Targowej 38 (pn.-pt. 10.00-19.00) lub ul. Koszykowej 10 (pn.-pt. 10.00-18.00).

W sobotę pod wnioskiem ws., zorganizowania referendum jako pierwszy podpisał się prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Podwyżka cen żłobków o 600 proc. to doprowadzenie do sytuacji, w której ogromna część młodych małżeństw, gdzie i żona i mąż muszą pracować, nie będzie mogła mieć dziecka w żłobku, bo po prostu nie będzie ich na to stać – mówił Jarosław Kaczyński.

Referendum to normalna procedura decydowania mieszkańców o sprawach miasta. Poprzednicy Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy dysponowali budżetem w wysokości około 5 mld zł. Wiceprzewodnicząca PO ma do dyspozycji największy w historii miasta budżet wynoszący blisko 11 mld zł. Jednak stale dokonuje drastycznych podwyżek wszystkich opłat miejskich. Mieszkańcy stolicy mają prawo zdecydować, czy chcą, by sprawy Warszawy szły w stronę wzrostu kosztów życia, czy też bardziej gospodarnego zarządzania. W skrócie: czy chcemy nowych przedszkoli, dróg i autobusów czy też nowych fontann i kosztownych fajerwerków.


Maciej Maciejowski
radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

4401