Rada wielu

Przegląd wybranych spraw

Na początek mały sukces. Mimo sparaliżowania praskiego samorządu przez niepohamowaną żądzę władzy PO i SLD, udało się załatwić sprawę, o którą zaalarmowany przez radnych dzielnicy interpelowałem już wiele tygodni temu. Otóż władze dzielnicy dały się przekonać, że "Orliki" nie służą do przecinania wstęg, tylko do uprawiania sportu. Od 1 kwietnia mogą z nich wreszcie korzystać szkoły, Uczniowskie Kluby Sportowe i mieszkańcy Pragi. Oby nie okazało się to żartem primaaprilisowym.

Z informacji mniej przyjemnych: Hanna Gronkiewicz-Waltz szykuje nam ogromne podwyżki cen wody. Radni PO zagłosowali już za nowym planem dla MPWiK, zakładającym dalsze zbyt wolne inwestowanie w rozwój sieci. A dodatkowo implikującym konieczność podniesienia cen nawet o ponad 100%. Poczta Polska rozpoczęła od Warszawy pilotażowy program likwidacji niektórych placówek. Na szczęście, nie dotyczy on nowych dzielnic, gdzie placówek pocztowych jest zbyt mało, a kolejki największe. Jaki sens jest utrzymywanie w typowych "sypialniach Warszawy" poczt otwartych tylko do godz. 18.00 w tygodniu i nieczynnych w soboty? Może zamiast zamykać poczty, należałoby wziąć pod uwagę potrzeby klientów...

Dzięki Pani Prezydent dowiedzieliśmy się, jak ogromne zagrożenia stwarzają żałobne znicze. Na Wszystkich Świętych możemy spodziewać się zmasowanych nalotów oddziałów Straży Miejskiej na cmentarze. Zastanawiające, że Platforma nie boi się narazić na pośmiewisko w walce z polską tradycją i szacunkiem dla zmarłych. O tempora, o mores!


Maciej Maciejowski
radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

3572