Rada wielu

Nowa kadencja

Dzięki Państwa głosom zostałem wybrany do Rady Warszawy na kolejną kadencję. Uzyskałem drugi wynik ze wszystkich kandydatów startujących w naszym okręgu wyborczym, obejmującym dzielnice Praga Północ i Białołęka (ponad 10% głosów). To dla mnie wielki zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie do dalszej rzetelnej pracy na rzecz Warszawy, a zwłaszcza jej prawobrzeżnej części. Dziękuję za Państwa zaufanie.

Najwięcej głosów otrzymał kandydujący z pierwszego miejsca na liście PO Dariusz Dolczewski (12%), któremu gratuluję. Cieszę się, że mandat radnego uzyskał też po raz kolejny Sebastian Wierzbicki (5%). W Radzie Dzielnicy Białołęka PiS utrzymał liczbę radnych z poprzedniej kadencji. Na Pradze Północ uzyskaliśmy o jeden mandat mniej od Platformy Obywatelskiej.

Jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości mogę, parafrazując Marka Twaina, stwierdzić, że pogłoski dotyczące naszej politycznej śmierci były mocno przesadzone. W kilku dzielnicach toczą się rozmowy o utworzeniu koalicji z udziałem PiS. Propozycje takie wysuwa zarówno PO, jak i komitety lokalne. Czas pokaże, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz zrealizuje hasło "Z dala od polityki" i powstrzyma się przed obalaniem demokratycznie wybranych zarządów dzielnic z udziałem przedstawicieli opozycji. Niestety, doświadczenia poprzedniej kadencji nie rokują optymistycznie.

W środę, 1 grudnia, odbędzie się pierwsza sesja Rady Warszawy kadencji 2010 - 2014. Będzie to kadencja jeszcze trudniejsza dla opozycji niż poprzednia. PO dysponuje w Radzie większością umożliwiającą samodzielne podejmowanie decyzji. Dodatkowo można spodziewać się przejścia oficjalnej koalicji PO/SLD w ciche porozumienie za cenę zachowanie stołków. Oby tym razem PO przestrzegała chociaż demokratycznych standardów współpracy z opozycją, także dysponującą mandatem wyborców.


Maciej Maciejowski
radny Rady Warszawy
www.maciejowski.pl

3874