Przychodnia dla Zwierząt

No i ...

Proszę Szanownych Państwa no i k.... uchwalili wpłaty do ZUS-u do 67. roku życia. Pamiętam, jak prosili mnie o zaciskanie pasa, oczywiście z myślą o dobru przyszłych pokoleń Gomułka, Gierek, Kania, Jaruzelski, Rakowski i Kiszczak. Jak komuna została obalona, jak kocięta syjamskie miauczeli Mazowiecki, Olszewski, Bielecki, Gieremek, Pawlak, Suchocka, Oleksy, Cimoszewicz, Buzek, Miller, Belka, Kaczyński i wreszcie Tusk. Wiem jedno: jak ktoś prosi o cierpliwość, tzn., że nie zna się na swojej robocie. Na kościach kręgosłupa pasa zacisnąć nie da. Weszliśmy w kolejny etap feudalizmu w złej atmosferze i na chybcika.

Wróćmy do tematu z poprzedniego wydania NGP. Jak pisałem wcześniej, naturalnym cyklem otwarcia się na świat przywleczono do Polski robaczycę naczyniową. Pasożyt o nazwach mikrofilaria i dirofilaria może atakować ludzi, psy i koty.

U ludzi najczęściej występuje postać skórna, pod postacią guzków, przerostów tkanki łącznej. W skrajnych przypadkach powstaje słoniowacizna dowolnych fragmentów ciała. Widok jest makabryczny.

Szanowni Państwo, zanim zaczniecie podróże z psami czy kotami, także krajowe, serdecznie zalecam działanie profilaktyczne. Przed wyjazdem wystarczy podać doustnie odpowiedni specyfik i larwy glisty nie będą w stanie rozwijać się dalej. Lek podaje się jeden raz w miesiącu. Przy okazji można tę kurację potraktować jako dodatkowe odrobaczenie z nicieni jelitowych. Aliści w złym położeniu są owczarki collie i szetlandzkie. Rasy te i mieszańce z nimi wykazują znaczną nietolerancję. Profilaktykę można stosować na terenach zagrożonych. Na dziś niebezpieczny jest pas przywiślański, obejmujący Warszawę i jej ościenne miejscowości. Dwóch moich pacjentów zachorowało ze skutkiem śmiertelnym. Jeden w okolicach ulicy Odkrytej w Białołęce, drugi w Rajszewie. Niestety, jak pokazują obserwacje, obszar występowania choroby stale się poszerza. Jako mieszkańcy państwa prawa i miłości powinniśmy poprzez swoich radnych domagać się akcji insektobójczych w gminach szczególnie zagrożonych. Jednakże, zanim prawo spotka się z miłością, radzę sprawy brać w swoje ręce, zwłaszcza przed sześćdziesiątym siódmym rokiem życia.

lek. wet. Zygmunt Kosacki

3014