Przychodnia dla Zwierząt

O tych, co ukradli słońce i o tych, co ukradli księżyc

Proszę Szanownych Państwa, widzimy, że rząd zaniedbał wyjaśnienie tragedii smoleńskiej. Widzimy też, dokąd prowadzi brak szacunku dla innych. Poza Prezydentem Lechem, bardzo proszę pamiętać, że na tym samym pokładzie był wraz z innymi godnymi jakże godny szacunku 90-letni Prezydent Ryszard Kaczorowski. Klasę Prezydentów II Rzeczypospolitej potwierdza napis w tle sarkofagu Jego poprzednika Prezydenta na uchodźstwie, Edwarda Raczyńskiego - NIE ZMARNUJCIE NIEPODLEGŁOŚCI. Wawel nie gości ani Raczyńskiego ani Kaczorowskiego. Ci skromni ludzie wiedzą, gdzie ich miejsce. Proszę, przejrzyjcie historię Polski i na oczy. Wciąż nie ma zgody w Sejmie. Jako podzielony naród - jesteśmy skazani na odwieczną Targowicę i na brak szacunku całego świata.

Proszę Szanownych Państwa, wiosna ma dwa oblicza. Jedno - złe, polegające w początku huśtawki ociepleń i przymrozków, na zaostrzeniu się objawów chorób, które nie były widoczne wcześniej.

Typowym przykładem jest mocznica prawdziwa. Uremia vera to objaw krańcowego uszkodzenia nerek. Kocie i psie filterki są tak skonstruowane, że bardzo długo nie dają poznać po sobie niczego złego. Pięć procent zdrowego miąższu jest w stanie utrzymać homeostazę, czyli wszystkie prawidłowe parametry organizmu. Potem objawy przybierają gwałtownie na sile i najczęściej nie udaje się nam uratować chorych zwierząt. Przyczyn niewydolności nerek może być wiele. Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Spożywanie wody i pokarmów zawierających toksyny, metale ciężkie, glikol etylenowy. Nowotwory układu moczowego bez względu na umiejscowienie. Kwiaty domowe. Za silnie szkodliwe dla kotów uważa się lilie. Aliści za najczęstszą przyczynę uważam złej jakości pożywienie. Za szkodzące zdrowiu uważam wszelakie puszki i saszetki. Wbrew reklamom nie spełniają podstawowych kryteriów jakości. Firma nie ma znaczenia. Są to produkty z definicji złe.

Niebezpieczne są też podejrzanie tanie suche karmy często w ładnych opakowaniach. Proszę śledzić na forach internetowych opinie wielu hodowców. Dalsze informacje o mocznicy w dalszych wydaniach NGP.

Dobre oblicze wiosny to piękna pogoda i budzenie się do życia fauny i flory. Jest jeszcze nadzieja na zgodę, współpracę i wybaczenie krzywd w naszym wreszcie wolnym kraju.

lek. wet. Zygmunt Kosacki

3168