Przychodnia dla Zwierząt

Abyśmy

Justyno! Kocham Cię! Proszę Szanownych Państwa, oświadczam się publicznie!

Zakochałem się w Justynie Kowalczyk. Pani Justyna jest babką ponad opozycją, Sejmem, Senatem i premierem. Ma parasol ponad prezydentem i nie cierpi na "astmę". Ma klasę, jakiej w naszym narodzie brakuje.

Kocham Justynę Kowalczyk, za wzór naszej ..... nie upadłości.

Pani Justyno, to wprawdzie tylko bieg po śniegu w pojedynkę - ale jakże przyćmiła Pani polskie cztery pory roku, a zwłaszcza - lato. I przyćmiła Pani polityczny brzeg lodowiska określany potocznie mianem bandy...

Proszę Szanownych, mamy wreszcie trochę sensu w ustawie o ochronie zwierząt. Pomiędzy koncertami Jurka Owsiaka, który, jak mniemam, da się pociąć za dzieci, dla których od lat kwestuje. Chciałbym, abyśmy mieli tyle samo co Jurek zaangażowania w dobro zwierząt. Proszę, abyście mieli świadomość, że

Art. 1 1.1 Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

1.2 W sprawach nie uregulowanych w ustawie, do zwierząt stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy.

1.3 Organy administracji publicznej podejmują działania na rzecz ochrony zwierząt, współdziałając w tym zakresie z odpowiednimi instytucjami i organizacjami krajowymi i międzynarodowymi.

..... I proszę, abyśmy w nadchodzącym roku nie byli obcy dla tych, które ocierają się o nasze nogi. Abyśmy zapytali się o ich dobro tych, którzy mogą wiedzieć więcej.

Abyśmy nie odeszli lub nie odjechali na widok krzywdy, bólu lub cierpienia zwierzęcia, któremu można pomóc.

Abyśmy wiedzieli, że numery 112, 997, 986, 998, 999 mogą też służyć ratowaniu zwierząt.

Abyśmy wspomogli, choćby jednym groszem, zwierzaki będące w potrzebie i namówili do wspomożenia innych.

Abyśmy poprzez dobro dla zwierząt byli lepsi dla siebie w tym i następnych latach.

Do Siego Roku wszystkim nam życzę.

lek. wet. Zygmunt Kosacki

3545